• header1
  • header2
  • header3
  • header4
  • header5
header11 header22 header33 header44 header55
estetik cerrahi

SIK SORULAN SORULAR

estetik cerrahi ileride bu implantları değiştirmek gerekir mi?
estetik cerrahi Firmalar meme implantlarının yaklaşık 10 senede bir değiştirilmesini öneriyor. Popo implantları ile ilgili ise bilimsel bir çalışma yok. Yalnız, popo implantlarının daha fazla baskıya maruz kalacağı düşünüldüğünden popo implantlarının 10 seneden evvel değiştirilmesinin daha doğru olacağı söyleniyor. Klasik plastik cerrahi kitaplarında yazan bir öneri bu şekildedir. Benim tavsiyem ise şu; popo bölgesinde herhangi bir soruna (mesela şekil bozukluğu) yolaçmadığı taktirde implantlar 10 sene kalabilir ama 10. seneden sonra tedbiren değiştirilmesini tavsiye ediyorum.. Eğer 10 seneden önce şekil bozukluğu gibi bir sorun ortaya çıkmışsa tabii ki implantların en kısa sürede değiştirilmesi gerekir. İmplantların değişimi ilk ameliyattan daha düşük bir ücrete yapılır. İlk ameliyattan daha kolay iyileşir.

estetik cerrahi Ameliyat için şehir dışından geleceğim. Istanbulda ne kadar kalmam gerekir?
estetik cerrahi Bu ameliyattan sonra 3. gün ilk kontrolünüzü yapıyoruz. Muhtemelen ilk pansumanda dikiş hattı üzerine kapatıcı bir sprey sıkıp açık bırakırız. Pansuman tekrarlanmaz. Bir hafta, 10 gün içinde normal oturmaya başlarsınız. Rahatça oturup havayolu ile seyahat edebilecek hale gelmeniz için en az 17-18 güne ihtiyacınız var. Ameliyatı tam kuyruk sokumu üzerinden tek kesiden yaptığımızdan dikiş hattı tam anlamı ile kaynamadan hastayı göndermiyoruz. Bu yüzden benim tavsiyem, özellikle şehirdışından gelecek hastalar için 2-3 hafta istanbulda kalmayı göze almalarıdır. Hastalarımız genelde kliniğimize yakın bir ev kiralamakta yada apart evlerde kalmaktalar. Kliniğimize yakın bir yerde konaklamaları önemlidir, çünkü kontrollerini kaldıkları yerde yapıyoruz. Kontrol için kliniğimize gelmelerine gerek kalmıyor. Genellikle ikinci kontrolden sonra, yani 6.-7. gün sokağa çıkabilecek hale geliyorlar..

estetik cerrahi Aşağıdaki video hakkında ne düşünüyorsunuz?estetik cerrahi Bu videoyu görmeyen kalmamış. İstisnasız kliniğimize gelen her hasta, bu videoyu izlediğini söylüyor. Malesef bu videoyu görüp popo (gluteal) büyütme ameliyatından korkan bir çok hasta var. Halbuki bu videodaki hastanın ameliyatı son derece kötü yapılmış. İmplant seçimi kötü, yerleşimi kötü, her şey kötü!! Sanki ameliyati mahalle manavi yapmış, o derece yani.. Bu video, popo implantı ile popo büyütme ameliyatı olmayı düşünenleri korkutmasin. Burada 2 büyük hata yapılmış. Zaten bence bu ameliyatin 2 önemli noktası var, yani ameliyat baştan aşağı yanlış yapılmış..

İmplantlar, hastanın vücuduna göre çok büyük seçilmiş. Hasta dönen implantı düzelttiğinde kalçasına göre ne kadar büyük olduğu anlaşılıyor, adeta karikatürize..

İmplantlar kas içine konması gerekirken, çok yüzeyel yerleştirilmiş. Tam deri altındalar. Bu kadar yüzeyel konursa implantlar tabii ki dışarıdan belli olur ve ele gelir..

estetik cerrahi Bu video sizi korkutmasın.. Videodaki hastaya yapılan ameliyat son derece amatörce yapılmış.

estetik cerrahi Ameliyattan kaç gün sonra isime dönebilirim?
estetik cerrahi İşinizin ağırlığına göre 15-20 gün yeterli olacaktır. Spor yapmaksa 2 ay yasaktır.. Neden? Çünkü implantlar kas içi konuyor. Dolayısı ile spor 2 ay yasaktır..

estetik cerrahi Ameliyatın riskleri nelerdir?
estetik cerrahi Bu ameliyatta kanama olması çok nadirdir, genellikle ameliyat sırasında bile doğru dürüst kanama olmaz. Olabilecek en ciddi komplikasyon, implantın yanlış seçimine veya implantın yanlış yerlestirilmesine bağlı problemlerdir. Tecrübeli ellerde bu ameliyat genellikle sorunsuz ve iyi sonuç veren, hasta memnuniyeti yüksek bir ameliyattır. Ameliyat yeri aslında kirli kabul edilen bir yer olmasına rağmen genellikle enfeksiyon görülmez.

estetik cerrahi Dolgu yada yağ enjeksiyonlarına göre implantların avantajları nelerdir?
estetik cerrahi Dolgu yada yağ enjeksiyonunda enjekte edilen yağ yada dolgu eriyecektir. Ayrıca bu enjekte edilebilir maddeler popo bölgesine şekil vermez, üzerine oturdukça yer değiştirebilir. İstendiğinde ise çıkarılamazlar. Silikon popo implantları ise popoya şekil verir, üzerine oturdukça yer değiştirmez, istenirse çıkarılabilir, tek seansda yapılacağından daha ucuza gelir, erimez, hayat boyu kalabilir, allerji yapmaz.. Avantajları çok fazla, dezavantajları ise yoktur.. BBL de ise yüksek ölüm riski vardır. Ben kesinlikle BBL yapmıyorum. Silikon implant ile popo büyütme sırasında yağ birikimi olan bölgelerden yağ alıp kalça yanlarına enjekte ettiğimiz oluyor ama bu kesinlikle BBL deki gibi litrelerce olmuyor.

estetik cerrahi Bu ameliyat sadece kadınlara mı yapılıyor?
estetik cerrahi Kesinlikle hayır. Bu ameliyat kişiyi feminenleştiren bir ameliyat degildir. Popo bölgesini büyüten bir ameliyattır. Erkek bir hasta, popo kısmının dümdüz olduğunu söyleyerek, bu ameliyat isteği ile gelebilir. Bu hastalar, genellikle pantolon giydiklerinde, pantolonun arka kısmının çuval gibi boş kaldığını söylerler.. Popo kısmı dümdüz ise erkek hastalara da implantla büyütme yapılabilir. Aslında bu ameliyat için bana ilk başvuran hastam da bir erkekti. Çalıstığı yerde genç bir meslektaşlarının belirgin kalçasıyla çok övündüğünü, kadınların çok ilgisini çektigini söylemişti. Kendi kalçası dümdüz olduğundan, o meslektaşları gibi popo kısmının belirgin olmasını istiyordu..

estetik cerrahi Popoda aşırı sarkma varsa, hem dikleştirme, hem de implantla büyütme yapılabilir mi?
estetik cerrahi Yapılabilir. Bu bölgede (popo) sarkma çok olağan ve sık gördüğümüz bir durum değildir. Kisinin dokuları çok gevsekse, kısa zamanda çok hızlı kilo verdiyse, çok yaşlıysa popoda sarkma olabilir. Çok nadir bir durumdur. Bu durumda bel arkasından -karın germe gibi- popo dikleştirme yapılıp aynı ameliyatta da popo implantı ile popo büyütme yapılabilir.

estetik cerrahi Ameliyattan sonra özel bir korse giymem gerekir mi?
estetik cerrahi Ben hastalarım için korseyi mecburi kılmıyorum ama eğer hastanın ağrı eşiği düşükse, korse giymek popo kısmını daha sabit tutacağından ağrısının azalmasını sağlayabilir, hastayı rahatlatabilir.

estetik cerrahi

Op. Dr. Oytun İdil    (Plastik & Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı)
Adres: Rumeli cad. No:3 D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul / Türkiye
E-mail: oytunmd@gmail.com
GSM: +90 533 569 0649    +90 505 296 5569    +90 553 985 8087
Muayenehane tel: +90 212 296 3656    +90 505 137 1393
Whatsapp: +90 533 569 0649    +90 553 985 8087